Top 5 atrakcji w mieście Suzhou

Chińskie miasto Suzhou ma wiele do zaoferowania i jest znane ze swojej kultury, architektury i sztuki. Miasto znajduje się w prowincji Jiangsu w Chinach i jest domem słynnych artystów, takich jak kaligrafia, malarstwo, rzeźba w drewnie i wyroby z laki.

Jeśli planujesz odwiedzić Suzhou, to pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o tym miejscu jest to, że to miasto jest kulturalnym centrum Chin. Ma ono wiele do zaoferowania swoim gościom i ma bogatą historię, która sięga czasów dynastii Tang.

Tutaj podzielę się z Tobą 5 najlepszymi atrakcjami w mieście Suzhou.

Świątynia Konfucjusza

Główną atrakcją w Suzhou jest Świątynia Konfucjusza. Świątynia ta została założona w 551 roku naszej ery i jest jedną z najstarszych świątyń w Chinach. Świątynia jest mieszanką stylu Ming i Qing i jest zbudowana z czerwonej cegły i jest poświęcona Konfucjuszowi.

Świątynia ta ma najpiękniejszy ogród w Suzhou i jest otoczona zielonym trawnikiem. W środku ogrodu znajduje się kamienny most i posąg Konfucjusza.

Ta świątynia jest bardzo znana ze swojego ogrodu, a ogrody są podzielone na trzy sekcje. W centralnej sekcji znajduje się najwyższe drzewo i jest ono największe wśród pozostałych dwóch sekcji.

Ta świątynia ma ogromną bibliotekę i mówi się, że świątynia była jedną z największych bibliotek w Chinach.

Ta świątynia ma ponad 300 sal i pokoi, które są wykorzystywane do różnych funkcji. Sale mają różne rozmiary i są budowane w zależności od wielkości sali.

Jest wiele innych rzeczy do zobaczenia w tej świątyni i jest to obowiązkowe miejsce dla każdego turysty.

Wielki Kanał

Suzhou jest słynnym miastem wodnym i posiada wiele kanałów, które nazywane są wielkimi kanałami. Kanały te są linią życia tego miasta i jest to jeden z największych i najdłuższych kanałów w Chinach.

Kanały mają niesamowity widok i są połączone ze sobą poprzez mosty i są połączone z rzekami. Kanały te są bardzo znane i jest to najlepsza rzecz do zrobienia podczas pobytu w Suzhou.

Jest wiele innych rzeczy do zrobienia w tym mieście i jest to świetne miejsce na spędzenie czasu.

Południowe Ogrody

Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Suzhou. Ma wspaniały widok na kanał i ma wiele pięknych i ciekawych rzeczy do zrobienia.

Ten ogród ma ponad 100 hal i pawilonów, które są ze sobą połączone. Hale są podzielone na cztery części, a przy głównej bramie znajduje się brama wejściowa.

Ten ogród jest mieszanką różnych stylów i ma największy ogród w Suzhou.

Wewnątrz tego ogrodu znajduje się muzeum, ale nie jest ono otwarte dla zwiedzających.

Ogród ten jest bardzo znany i przyciąga tysiące turystów każdego dnia.

Ten ogród ma największy pawilon herbaciany na świecie i jest znany jako największy pawilon herbaciany na świecie.