Szardża – co warto zobaczyć

Sharjah, miasto pereł ma kilka ukrytych skarbów dla turystów. Jeśli odwiedzasz Sharjah po raz pierwszy i zastanawiasz się, jakie miejsca odwiedzić, to oto najlepsze miejsca, których nie powinieneś przegapić.

1. Muzeum Sharjah

Muzeum Sharjah to wspaniałe miejsce na spędzenie dnia. Ma najbardziej niesamowitą kolekcję obiektów kulturalnych ZEA. Możesz sprawdzić historię ZEA z kolekcji obiektów. Muzeum znajduje się w obszarze Al Majaz i jest otwarte dla zwiedzających od 9:00 do 16:00.

2. Heritage Village (Wioska Dziedzictwa)

Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Sharjah. Wioska znajduje się na zachodnim wybrzeżu Sharjah i oferuje wiele historycznych i archeologicznych miejsc. Wioska ma wiele tradycyjnych i nowoczesnych budynków, meczetów i grobowców i jest uważana za jedną z najlepszych wiosek dziedzictwa w ZEA.

3. Meczet Szejka Khalifa bin Zayeda

Szejk Khalifa jest założycielem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i pierwszym prezydentem kraju. Ten meczet został nazwany na jego cześć. Meczet znajduje się w centrum Sharjah i został zbudowany w roku 1868. Architektura meczetu jest inspirowana architekturą islamską.

4. Muzeum Sztuki w Sharjah

Jest to pierwsze muzeum sztuki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Muzeum posiada szeroką kolekcję obiektów artystycznych, w tym tekstyliów, wyrobów szklanych, biżuterii, kaligrafii islamskiej i obrazów. Muzeum znajduje się w dzielnicy Al Qasba w Sharjah.

5. Wioska Kulturowa Al Ghurair

Al Ghurair to mała wioska w Sharjah, która oferuje możliwość cieszenia się wartościami kulturowymi Emiratów. W wiosce znajdują się tradycyjne i nowoczesne domy, souk i mały ogród.

6. Al Shindagha

Jest to publiczny park położony w centrum Sharjah. Park jest wspaniałym miejscem na relaks, zabawę z przyjaciółmi i poznawanie nowych ludzi. Posiada różne udogodnienia, takie jak place zabaw, place zabaw dla dzieci, korty sportowe, restauracje i parki wodne.

7. Sharjah Corniche

Sharjah Corniche to piękna plaża i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Sharjah. Jest to jedno z najważniejszych miejsc, aby cieszyć się zachodem słońca w Sharjah.

8. Sharjah Fort

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Sharjah. Fort Sharjah jest jednym z najstarszych fortów w Sharjah. Jest to również symbol Sharjah.

Wnioski:

Są to 8 najlepszych miejsc, które powinieneś odwiedzić podczas pobytu w Sharjah. Wszystkie miejsca są bardzo atrakcyjne i są pełne niespodzianek. Te miejsca są idealne dla rodzin, par i indywidualnych podróżników. Tak więc, tych miejsc nie można przegapić.