Skaza wysiękowa

Diateza wysiękowa: Co oznacza i jak można ją kontrolować

Większość z nas jest bardzo świadoma tego, że ma pory na twarzy. Często staramy się ich unikać, ale prawda jest taka, że jest to część naszej twarzy, która przyciąga maksymalną uwagę. Pory wydają się być małe, ale może to być bardzo szkodliwe dla zdrowia naszej twarzy. Te maleńkie otwory nazywane są otworami skóry. Są one wypełnione sebum, które jest tłustą wydzieliną produkowaną przez nasz organizm, aby utrzymać naszą skórę nawilżoną i gładką.

Jeśli jednak twoje pory są większe niż przeciętny rozmiar, cierpisz na nadmiar produkcji oleju. Jest to znane jako wysiękowa diateza i jest to bardzo powszechny problem, który jest zwykle spowodowany niewłaściwą dietą lub z powodu niektórych alergii. Ten rodzaj stanu może być kontrolowany z pomocą dobrego reżimu pielęgnacji skóry.

Czym jest diateza wysiękowa?

Diateza wysiękowa to nadmierny przepływ sebum ze skóry, który jest bardziej powszechny u kobiet niż u mężczyzn. Nadmierna ilość oleju prowadzi do powstawania wyprysków, zaczerwienień, łuszczenia się skóry, a także prowadzi do powstawania pryszczy. W przypadku kobiet występuje to najczęściej w okolicach twarzy.

Wyróżnia się dwa rodzaje wysiękowej diatezy:

– Skóra sucha

– Skóra tłusta

Co powoduje wysiękową diatezę?

Skóra sucha jest bardzo częstym problemem. Kiedy skóra jest sucha, staje się bardziej podatna na trądzik. Nadmiar oleju może być również przyczyną rozwoju trądziku.

Jak zapobiegać wysiękowej diatezy?

Oto kroki, które możesz podjąć, aby zapobiec wysiękowej diatezie:

– Ogranicz spożycie alkoholu i kofeiny. Obie te substancje odwadniają organizm, co z kolei powoduje suchość skóry.

– Pij dużo wody. Pomoże Ci to w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry.

– Utrzymuj twarz w czystości, regularnie ją myjąc.

– Unikaj stosowania ostrych środków oczyszczających.

– Zadbaj o swoją dietę i unikaj przetworzonej żywności.

– Nie zapominaj o nawilżaniu skóry.

Wnioski:

To są najlepsze kroki, które można podjąć, aby kontrolować wysiękową diatezę. Można również łatwo temu zapobiec poprzez odpowiednią pielęgnację twarzy.