Rzeczy do zrobienia w Tajpej

Tajpej to miasto z dużą ilością piękna i kultury. Istnieje wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić, aby poznać historię i kulturę Tajwanu.

Jest tu również wiele miejsc, w których można podziwiać piękno przyrody. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, czy nie, z pewnością będziesz cieszyć się pięknem Tajpej.

Oto 6 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Taipei.

1. Zoo w Taipei

Jeśli jesteś fanem zwierząt, to jest to miejsce, które musisz odwiedzić. Znajduje się ono w budynku Taipei 101 i jest to największe zoo w Azji.

Posiada wiele różnych gatunków zwierząt, takich jak lwy, tygrysy, słonie, żyrafy, zebry, niedźwiedzie i nosorożce. Ponadto ma wiele rzadkich zwierząt, takich jak pandy olbrzymie, hipopotamy pigmejskie, goryle, smoki z Komodo i kangury.

2. Muzeum Pałacu Narodowego (National Palace Museum)

Muzeum jest znane z powodu kolekcji skarbów starej i starożytnej kultury Tajwanu. Jest tam wiele obrazów, rzeźb, ceramiki i brązów, które są zbierane z całego świata.

3. Sun Yat Sen Memorial Hall

Jest to najstarszy i najbardziej znany zabytek na Tajwanie. Został zbudowany w 1938 roku i jest to miejsce, w którym zmarł Sun Yat Sen.

4. Budynek Biura Prezydenckiego

Jest to biuro prezydenta Tajwanu. Budynek został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Edwarda Durell Stone.

5. Nocny Market Shilin

Shilin Night Market to świetne miejsce na zakup pamiątek i jedzenia. Jest to największy nocny targ na Tajwanie.

6. Muzeum Narodowe Tajwanu

To muzeum posiada bogatą kolekcję starożytnej i nowoczesnej sztuki Tajwanu.

Wnioski:

Taipei to piękne miasto pełne kultury i historii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kulturze Tajwanu, to musisz odwiedzić to miejsce. Mam nadzieję, że podoba Ci się ten post.