Porady, dzięki którym Twoja wycieczka do Brukseli będzie niezapomniana

Bruksela to piękne i romantyczne miasto położone w Belgii. Słynie z uroczych starych budynków, pysznej kuchni i zapierającej dech w piersiach architektury. W mieście znajduje się wiele muzeów, teatrów, pomników i historycznych budynków. Jest to idealny cel turystyczny dla tych, którzy chcą spędzić wysokiej jakości czas w pięknym miejscu.

Jest to miasto pięknych miejsc. Istnieje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia w Brukseli. Niektóre z najbardziej popularnych miejsc turystycznych to: Królewskie Muzea Sztuki i Historii, Grand Place, Grand Palace, La Monnaie, Palais des Beaux-Arts, Bruxelles Central Station, Royal Observatory of Belgium, itp.

Istnieje wiele miejsc do odwiedzenia w Brukseli i dość trudno jest wybrać najlepsze miejsca ze wszystkich. W tym artykule omówimy 5 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Brukseli.

Królewskie Muzea Sztuki i Historii

Królewskie Muzea Sztuki i Historii to najstarsze muzeum sztuki w Europie. Jest to jedyne muzeum na świecie, które powstało dzięki królewskiemu mecenatowi i pierwsze, które nabyło dzieła sztuki na dużą skalę. W muzeum znajduje się duża kolekcja obrazów, rzeźb, gobelinów i biżuterii.

Muzeum posiada kolekcję około 40 000 obiektów. Podzielone jest na pięć sekcji, w tym Galerię Belgijską, Starych Mistrzów, Malarstwo Flamandzkie, Gobeliny i Art Deco. Muzeum jest otwarte codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Grand Place

Grand Place to ogromny plac otoczony 15 i 16-wiecznymi budynkami i jest największym i najstarszym rynkiem na świecie. Jest sercem miasta i stanowi centrum europejskich zakupów i turystyki.

Jest to najczęściej odwiedzany plac na świecie, co roku odwiedza go około 7 milionów osób. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc do odwiedzenia w Brukseli. Na placu znajduje się wiele kawiarni i restauracji, co sprawia, że jest to idealne miejsce na relaks i przekąskę.

Pałac Sprawiedliwości

Pałac Sprawiedliwości jest siedzibą najwyższego sądu Belgii. Jest to XVII-wieczny budynek, który otoczony jest pięknymi ogrodami. W budynku znajdują się dwa dziedzińce.

Pałac znajduje się na Grand Place i jest największym sądem prawniczym w kraju. Jest on również znany jako Sąd Narodu. Najsłynniejszym procesem, który odbył się w tym sądzie był proces Manneken Pis. Manneken Pis jest posągiem fontanny i jest najbardziej znanym symbolem miasta.

Wielki Pałac (Grand Palace)

Wielki Pałac jest rezydencją królewską i był miejscem zamieszkania króla i królowej Belgii. Jest to ogromny pałac i ma powierzchnię 9000 metrów kwadratowych. Pałac jest mieszanką klasycznego stylu z XVIII i XIX wieku.

W pałacu znajdują się trzy części. Pierwsza część to główny pałac, druga część to pawilony, a trzecia to Muzeum Królewskie.