Melbourne – co warto zobaczyć

Melbourne znane jest ze swojego niepowtarzalnego uroku, kultury i stylu. To miasto jest jednym z najbardziej znanych miast w Australii. Miasto ma wiele rzeczy do zaoferowania dla turystów, takich jak parki, galerie sztuki, miejsca historyczne, muzea, centra handlowe itp. Jeśli chcesz odwiedzić Melbourne, to musisz spróbować tych 10 najlepszych atrakcji Melbourne.

1. Royal Exhibition Building

Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia, jeśli jesteś miłośnikiem architektury. Jest to najstarszy budynek wystawowy w Melbourne i został zbudowany w 1880 roku. Jeśli uwielbiasz oglądać styl epoki wiktoriańskiej, to z pewnością pokochasz to miejsce.

2. National Gallery of Victoria

Narodowa Galeria Wiktorii jest słynnym miejscem do odwiedzenia w Melbourne. Jest to największa galeria w Australii i jedna z najlepszych galerii sztuki na świecie. Możesz podziwiać galerię z zewnątrz lub wewnątrz.

3. Queen Victoria Market

Queen Victoria Market to największy kryty rynek w Australii i jest to świetne miejsce na zakupy. Wielu znanych projektantów sprzedaje tu swoje produkty.

4. Federation Square

Jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia w sercu Melbourne CBD. Jest to ogromny plac, na którym znajdziesz mnóstwo sklepów, restauracji, barów, kawiarni itp. Możesz cieszyć się tutaj jedzeniem, oglądać fontannę, siedzieć w parku itp.

5. Docklands

Docklands to najpiękniejsze miejsce do odwiedzenia w Melbourne. Jest to największy obszar biznesowy miasta. Jest tu dostępnych wiele luksusowych hoteli, kawiarni i restauracji.

6. Shrine of Remembrance

Shrine of Remembrance jest bardzo szczególnym miejscem do odwiedzenia, jeśli jesteś fanem historii wojennej. Jest to najlepsze miejsce, aby cieszyć się pomnikiem I i II wojny światowej w całym mieście.

7. Old Melbourne Gaol

Jest to słynne miejsce do odwiedzenia w Melbourne. Jest to jedno z najstarszych więzień na świecie. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie.

8. Królewskie Ogrody Botaniczne

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, to pokochasz wizytę w Royal Botanic Gardens. Jest to najlepsze miejsce, aby cieszyć się pięknym widokiem ogrodów.

9. Healesville Sanctuary

Jeśli kochasz zwierzęta, to pokochasz wizytę w Healesville Sanctuary. Jest to jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie. Możesz zobaczyć wiele różnych rodzajów zwierząt tutaj.

10. Eureka Skydeck

Jeśli kochasz życie na świeżym powietrzu, to pokochasz wizytę w Eureka Skydeck. Jest to największy taras widokowy w Melbourne. Możesz cieszyć się 360-stopniowym widokiem na miasto.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobała Ci się moja lista 10 najlepszych atrakcji Melbourne. Są to miejsca, które musisz odwiedzić, jeśli odwiedzasz to wspaniałe miasto.

You May Also Like

Szalona na punkcie mody, pasjonująca się pięknem i mająca obsesję na punkcie makijażu? Cóż, jesteś we właściwym miejscu! Witamy na blogu Małej Miss Piękności, blogerki kosmetycznej z Nowego Jorku. Zdobądź wszystkie