Kair – co warto zobaczyć

Kair jest stolicą Egiptu i jest jednym z największych miast tego kraju. Miasto położone jest nad Morzem Śródziemnym. Jest to historyczne miejsce, ponieważ ma wiele słynnych zabytków i miejsc turystycznych. Sprawdźmy więc niektóre z najważniejszych miejsc, które musisz odwiedzić podczas pobytu w Kairze.

Piramidy

Egipt jest uważany za kolebkę cywilizacji i jest znany z piramid, które są najstarszymi strukturami na świecie. Piramidy zostały zbudowane przez faraonów i są używane jako miejsce pochówku. Na świecie istnieją w sumie 72 piramidy, ale piramidy egipskie są najstarsze i największe. Piramida Cheopsa jest największą piramidą na świecie. Jest to ogromna konstrukcja wykonana z wapienia, która ma około 4500 metrów długości. Ma wysokość 138 m i jest znana również jako Wielka Piramida.

Piramidy w Gizie

Te piramidy są najlepszym miejscem do odwiedzenia ze względu na piękną architekturę piramid. Mają niesamowite cechy i będzie bardzo trudno uzyskać lepszy widok na piramidy niż to.

Sfinks

Sfinks to posąg lwa, który jest wyrzeźbiony w kształcie ludzkiej postaci. Został on zbudowany w 2500 roku p.n.e. W przeszłości był strażnikiem króla i ma głowę człowieka i ciało lwa.

Cytadela

Jest to największy zamek w całym Kairze i został zbudowany przez dynastię Mameluków. Jest to jedyny zachowany przykład średniowiecznego pałacu islamskiego, a mury miejskie Kairu są nadal nienaruszone.

Most Qasr El-Nil

Jest to najstarszy i największy most na świecie. Jest to podwójny łuk, który łączy Stary Kair i Nowy Kair. Budowa tego mostu rozpoczęła się w 1764 roku i obecnie jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Muzeum Historii Egiptu okresu faraońskiego

To muzeum jest popularną atrakcją w Kairze, ponieważ posiada jedne z największych starożytnych egipskich artefaktów. Istnieje wiele rzeźb, mumii i obrazów, które są wyświetlane w muzeum.

Muzeum Egipskie

Jest to największe muzeum w całym Kairze i jest to również największe muzeum na świecie. W tym muzeum znajduje się najlepsza kolekcja artefaktów ze starożytnego Egiptu.

Wnioski:

Powyższe to jedne z najważniejszych miejsc, które powinieneś odwiedzić będąc w Kairze. Jest wiele innych miejsc, które warto odwiedzić, ale te wymienione powyżej są najlepsze. Więc, na co czekasz? Po prostu zarezerwuj swój lot do Kairu i zacznij odkrywać.