Jak przygotować się do podróży do Japonii

Japonia jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. W rzeczywistości jest to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Jeśli planujesz odwiedzić ten piękny kraj, to musisz mieć jasny pomysł na to, co zobaczyć.

Jeśli odwiedzasz Japonię po raz pierwszy, to musisz przygotować się do tej podróży. Podam Ci listę rzeczy, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić.

Zamek Himeji

Jest to jeden z najważniejszych zabytków Japonii i jest to miejsce obowiązkowe dla osób odwiedzających go po raz pierwszy. Zamek ten został zbudowany w roku 1333 na polecenie cesarza Go-Daigo i znajduje się w mieście Himeji w prefekturze Hyogo. Jego historia liczy sobie ponad 400 lat. Mówi się, że ten zamek jest również zabytkiem historycznym.

Mt. Fuji

Jest to jedna z najbardziej ikonicznych gór na świecie i jest uważana za najwyższą górę w Japonii. Znajduje się w prefekturze Shizuoka i ma wysokość 3776 metrów nad poziomem morza. Najbardziej niesamowitą rzeczą w tej górze jest to, że jest ona pokryta śniegiem przez ponad dziewięć miesięcy w roku.

Park Narodowy Nara

Jest to słynne i historyczne miejsce w Japonii. Jest to również najstarszy park narodowy w Japonii. Park ten rozciąga się na obszarze 11 000 hektarów i znajduje się w prefekturze Nara. W tym parku będziesz mógł znaleźć jelenie, dziki, niedźwiedzie, a nawet małpy.

Jokohama

Jest to jedno z najważniejszych miast w Japonii. Znajduje się w prefekturze Kanagawa i jest znana z przemysłu high-tech i drugiego co do wielkości portu w Japonii.

Jeśli planujesz odwiedzić Japonię po raz pierwszy, to musisz odwiedzić ten piękny kraj. Znajdziesz wiele ekscytujących miejsc do odwiedzenia w tym kraju. Więc, spakuj swoje torby i udaj się do Japonii.