Co zobaczyć w Sao Paulo?

Sao Paulo jest znane ze swojej różnorodności kulturowej, unikalnej architektury i oszałamiającej przyrody. Jest wiele pięknych miejsc do odwiedzenia w Sao Paulo. Oto lista najlepszych miejsc, które powinieneś odwiedzić w Sao Paulo.

Cidade de Sao Paulo

Jest to stolica Brazylii. Jest to piękne miasto z wieloma pięknymi zabytkami i punktami orientacyjnymi. Najbardziej popularne miejsca do odwiedzenia w Sao Paulo to Corcovado, Bazylika Bom Jesus i Muzeum Narodowe.

Bazylika Bom Jesus

Bom Jesus jest największym kościołem w Ameryce Łacińskiej i mówi się, że został zbudowany przez Francuzów w 1703 roku.

Znajduje się w centrum miasta, w pobliżu katedry. Jest to drugi największy kościół w Ameryce Łacińskiej i trzeci co do wielkości na świecie. Posiada niesamowitą kopułę i złoty krzyż.

Corcovado

Jest to najbardziej znany punkt orientacyjny Sao Paulo. Jest to bardzo wysoki posąg Chrystusa, ma 40 metrów wysokości. Jest uważany za najwyższy posąg Chrystusa na świecie.

Jeśli chcesz wspiąć się na ten pomnik, będziesz musiał wziąć windę i jest to jedyny sposób, aby dostać się do posągu. Jeśli masz lęk wysokości, to lepiej nie wchodź na wieżę.

Katedra w Sao Paulo

Jest to najbardziej znana katedra w Ameryce Łacińskiej. Jest to ogromna katedra i jest to największy kościół w Ameryce Łacińskiej.

Wnętrze katedry jest bardzo imponujące, posiada ogromny złoty krzyż i ogromne organy.

Muzeum Narodowe

Jest to najbardziej popularne muzeum w mieście. Muzeum znajduje się w pobliżu katedry i jest to największe muzeum w Ameryce Łacińskiej.

Muzeum Narodowe to ogromny budynek i posiada niesamowitą kolekcję obrazów, posągów, monet i starożytnych artefaktów.

Lotnisko Santos Dumont

Jest to główne lotnisko miasta i znajduje się w południowej części miasta. Posiada dwa terminale i jest największym lotniskiem w Ameryce Łacińskiej.

Lotnisko jest ogromnym miejscem i posiada wiele sklepów, restauracji, barów i kawiarni.

Plaża Conchas

Jeśli jesteś miłośnikiem plaży, to jest to najlepsze miejsce dla Ciebie. Jest to największa i najczęściej odwiedzana plaża w Sao Paulo.

Znajduje się w północnej części miasta i ma wspaniały widok na miasto. Plaża jest bardzo duża i szeroka.

Jest również domem dla wielu atrakcji takich jak Zoo, Akwarium, Kasyno i wiele innych.

Jeśli szukasz najlepszych miejsc do odwiedzenia w Sao Paulo, to te są najbardziej popularne. Tak więc, jeśli chcesz cieszyć się miastem to lepiej odwiedzić te miejsca.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Sao Paulo. Jeśli szukasz wakacji, to jest to najlepsze miejsce dla Ciebie. Więc, jeśli chcesz odkryć miasto, to najlepiej odwiedzić te miejsca.