Co zobaczyć w Kalkucie, Indie

Kalkuta to ważne miasto we wschodniej części Indii. Jest to drugie co do wielkości miasto stanu Bengal Zachodni. W tym mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Oto lista niektórych znanych miejsc turystycznych w Kalkucie.

Pałac Arya Bhawan

Pałac Arya Bhavan jest najbardziej znanym miejscem turystycznym w Kalkucie. Pałac ten jest oficjalną rezydencją Maharadżów z Burdwan. Pałac otoczony jest bujnymi, zielonymi trawnikami. Ten pałac ma najpiękniejszy ogród na tym świecie.

Birla Planetarium

Jest to największe planetarium w Azji. To planetarium ma największy teleskop na świecie. Jest to również jedno z najstarszych planetariów na świecie.

Biblioteka Narodowa

Jest to jedna z największych bibliotek na świecie. Znajduje się tam kolekcja około 10 milionów książek i posiada około 15 lakh manuskryptów. Biblioteka ta jest najlepszym źródłem dla uczonych i badaczy.

Świątynia Kali

Świątynia Kali jest hinduistyczną świątynią w sercu miasta. Jest to słynna świątynia dla wyznawców Pana Śiwy. Jest to również bardzo stara świątynia, a idol bogini Kali jest największym idolem w świątyni.

Szkoła Borstal Girl’s School

Borstal Girl’s School jest instytucją edukacyjną dla dziewcząt w wieku od 14 do 18 lat. Szkoła ta jest również znana jako “Kumari”. W tej szkole dziewczęta uczą się od 9 rano do 4 po południu.

Kali Pudźa

Kali Puja jest słynną ceremonią religijną, która jest wykonywana każdego roku w miesiącu sierpniu. Ta pudża jest poświęcona bogini Kali.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu na temat “Co zobaczyć w Kalkucie, Indie”. Jak wiesz, w tym mieście znajduje się wiele miejsc turystycznych. Jeśli więc planujesz odwiedzić to miasto, to przedstawiłem Ci najlepsze miejsca turystyczne w Kalkucie.