Burgas – co warto zobaczyć

Burgas jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc turystycznych w Bułgarii. W Burgas jest tak wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Miasto jest jednym z największych i najbardziej nowoczesnych miast w Bułgarii i jest stolicą prowincji Burgas.

1.Stare Miasto

Burgas było głównym centrum handlowym w XIX wieku i jest to najstarsza część miasta. Jest tu wiele historycznych budynków, a Stare Miasto jest idealnym miejscem na relaks i odpoczynek. Na Starym Mieście znajdziesz piękny kościół św. Petki. Został on zbudowany w 1720 roku i jest najstarszym drewnianym kościołem w Bułgarii. Możesz wybrać się na spacer po brukowanych uliczkach i odkryć niesamowitą architekturę i piękny widok na morze.

2.Twierdza

Twierdza Burgas jest największą fortecą w Bułgarii i znajduje się w centrum miasta. Została zbudowana w połowie XIX wieku i jest znana jako jedna z najważniejszych fortec na świecie. Jest ona symbolem bułgarskiej historii i była wykorzystywana jako baza wojskowa. Dziś wewnątrz twierdzy znajdziecie muzeum, które opowiada o historii fortu. Znajduje się tam również wiele kawiarni i restauracji, gdzie można cieszyć się posiłkiem i widokami miasta.

3.Muzeum Historii Regionalnej

Muzeum Historii Regionalnej jest jednym z najbardziej popularnych muzeów w Burgas. Zostało założone w 1991 roku i jest poświęcone historii regionu. Jest tam tak wiele ciekawych eksponatów, a całe muzeum jest bardzo przestronne.

4.Plaża w Burgas

Plaża w Burgas jest świetnym miejscem na słoneczny dzień i można cieszyć się plażą i morzem.

5.Mozaiki w Philippopolis

Mozaiki Philippopolis są najbardziej znaną atrakcją miasta. W centrum miasta znajdziesz ponad 500 mozaik. Zostały one wykonane między VI a XIV wiekiem i są jednym z najpiękniejszych miejsc w Bułgarii.

6.Park Etnograficzny

Park Etnograficzny jest jednym z największych parków w Bułgarii. Znajduje się tam wiele tradycyjnych domów, które można odwiedzić i jest to również miłe miejsce na relaks i odpoczynek.

7.Muzeum Minerałów

Muzeum Minerałów jest największym muzeum minerałów na świecie. Znajduje się w centrum miasta i jest to idealne miejsce, aby zobaczyć historię minerałów.

8.Targ Rybny

Rynek Rybny jest jednym z najstarszych rynków rybnych na świecie. Jest otwarty przez cały rok i jest to świetne miejsce, aby spróbować lokalnych owoców morza.

9.Plovdiv

W Płowdiw jest wiele zabytków do zobaczenia. Jeśli jesteś fanem historii i architektury, to zdecydowanie powinieneś udać się do centrum miasta. Znajduje się tam wiele ciekawych budynków oraz mnóstwo kawiarni i restauracji.

10.Sveti Vlas

Sveti Vlas to święta góra, która znajduje się w mieście.