Atrakcje turystyczne Abu Dhabi: Co zobaczyć w Emiracie Abu Dhabi?

Jak wiadomo Abu Dhabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to również drugie co do wielkości miasto ZEA. W tym poście podzielę się z Tobą kilkoma najlepszymi atrakcjami turystycznymi, które możesz odwiedzić w Abu Dhabi.

Pierwszym miejscem, które musisz odwiedzić, jest Corniche. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc w Abu Dhabi. Jest to główna atrakcja miasta. Corniche to nadmorska promenada, która jest połączona z Mariną i centrum miasta.

Natkniesz się również na jedne z najwyższych budynków na świecie, w tym Burj Khalifa i Wielki Meczet Szejka Zayeda.

W Abu Dhabi znajduje się słynne zoo, zwane Abu Dhabi Zoo, które jest największym zoo na Bliskim Wschodzie. Jest to jedna z największych atrakcji w Abu Dhabi.

Możesz również odwiedzić Heritage Village, wioskę, która została wykonana z pomocą Brytyjczyków w latach 70-tych. Wioska jest muzeum, które jest poświęcone historii emiratu Abu Dhabi.

W Abu Dhabi znajduje się kilka centrów handlowych, jak Central Market Mall, czy Marina Mall.

Al Reem Island to wyspa, która znajduje się na wschodnim wybrzeżu Abu Dhabi. Wyspa ta jest również jedną z najstarszych wysp w mieście. Znajdziesz tu wiele historycznych miejsc i budynków, które pochodzą z dawnych czasów.

Miasto Abu Dhabi słynie z plaż i nadbrzeży miasta. Znajdziesz tu również wiele restauracji w mieście, które oferują pyszne jedzenie.

Wnioski:

Tak więc, są to niektóre z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Abu Dhabi. Będziesz zaskoczony, że jest jeszcze kilka miejsc w Abu Dhabi, które powinieneś odwiedzić. Więc, zasugeruję ci, abyś odwiedził następujące miejsca:

Marina Mall

Central Market Mall

Abu Dhabi Zoo

Wielki Meczet Szejka Zayeda

Burj Khalifa

Wyspa Al Reem

 

Mam nadzieję, że artykuł się podobał.