5 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Limie, których nie powinieneś przegapić

Lima jest bardzo popularnym miejscem turystycznym w Ameryce Południowej. Ludzie z całego świata przyjeżdżają do Limy, szczególnie ze względu na jej bogactwo kulturowe. Oto lista pięciu niesamowitych rzeczy do zrobienia w Limie.

1. Zgub się w historii

Miasto jest domem dla jednych z najstarszych kościołów na świecie. Możesz odwiedzić Convento de Santa Clara, pierwszy klasztor w obu Amerykach. Kościoły kolonialne to świetne miejsce na spędzenie czasu w Limie. Poczujesz się, jakbyś został przetransportowany do innego świata.

2. Ciesz się widokami z Miraflores

Miraflores jest jedną z najważniejszych dzielnic w Limie. Jest znana z przepięknych widoków i bardzo wysokiej klasy dzielnicy mieszkalnej. W okolicy znajduje się wiele restauracji i sklepów. Możesz podziwiać widoki z Miraflores.

3. Idź na zakupy

Znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na rynku centralnym w Limie. Jest to jeden z największych rynków w Peru. Oferuje wiele pamiątek, artykułów spożywczych i przypraw. Możesz kupić wszystko, od ręcznie robionych ubrań po świeże owoce.

4. Ciesz się nocnym życiem

Lima ma tętniące życiem nocne życie. Możesz iść na clubbing na ulicach Limy lub mieć relaksującą noc w barach w modnym Miraflores.

5. Odwiedź plażę

Ocean Spokojny jest bardzo popularnym miejscem dla mieszkańców. Możesz cieszyć się surfingiem lub po prostu zrelaksować się na pięknych plażach.

Wnioski:

Jest wiele rzeczy do zrobienia w Limie. Niektóre z rzeczy, które tutaj wymieniłem są bardzo popularne, ale możesz spróbować także innych rzeczy. Po prostu staraj się mieć trochę zabawy, kiedy jesteś w Limie i ciesz się nią.