5 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Johannesburgu

Myślę, że nikt nie będzie zaskoczony, jeśli powiem, że Johannesburg jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w RPA. Jest domem dla słynnego Soweto, Sandton i znanego na całym świecie Victoria & Alfred Waterfront.

Jeśli odwiedzasz miasto po raz pierwszy, to oto kilka miejsc, które zdecydowanie powinieneś odwiedzić w Johannesburgu.

1. Lion’s Head – Jedną z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Johannesburgu jest Lion’s Head. Jest to przełomowy budynek, który ma 360-stopniowy widok na miasto. Konstrukcja została zbudowana w latach 60. i jest najwyższym budynkiem w RPA.

2. Soweto – Soweto to najbardziej znany obszar Johannesburga. Jest to również największe miejskie township w kraju. W tym miejscu jest wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia i jest to obowiązkowa wizyta, jeśli podróżujesz do Johannesburga.

3. Góra Stołowa – Jeśli widziałeś filmy, w których występuje piękne miasto Kapsztad, wtedy możesz być zaznajomiony z Górą Stołową. Jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w kraju.

4. Muzeum Apartheidu – Jest to najlepsze miejsce do poznania historii Apartheidu. To muzeum jest poświęcone historii Apartheidu. Jest to obowiązkowa wizyta dla każdego odwiedzającego.

5. Rynek – Jednym z największych i najbardziej ruchliwych rynków w kraju jest słynny Rynek. Jeśli szukasz wspaniałych zakupów to jest to miejsce, w którym musisz być.

Wnioski:

Jeśli planujesz odwiedzić Johannesburg po raz pierwszy, to sugerowałbym, aby upewnić się, że uwzględnisz przynajmniej jedną z tych pięciu rzeczy w swoim planie podróży. Z pewnością pozostawią one niezatarte wrażenie na Twoim umyśle i sercu.