5 najlepszych atrakcji w Marrakeszu

Miasto Marrakesz stało się popularnym miejscem turystycznym i jest uważane za największą atrakcję turystyczną w Maroku. Jest to piękne i niesamowite miejsce, które jest również znane jako miasto róż.

Jest to stolica północnej części Maroka. Nazwa miasta została wzięta od imienia sułtana z XV wieku. Do głównych atrakcji miasta należą:

– Dżamaa el Fna

– Grobowce Saadytów

– Meczet Koutoubia

– Plac Djemaa El Fna

– Pałace królewskie

– Muzeum Bardo

– Grobowce Saadytów

1. Dżamaa el Fna

Jamaa el Fna to plac, który jest pełen sklepów i stoisk i jest również znany jako Place des Ferblantiers (Plac Kowali). Na tym placu znajdziesz setki małych sprzedawców żywności, którzy sprzedają lokalne specjały, takie jak:

– Grillowane mięso

– Dania z jagnięciny

– Dania warzywne

– paszteciki

– Chleb

– Ciastka

– Ser

– Omlety

– zupy

– sałatki

– Napoje

– Przekąski

– Lody

– ciasta

– owoce

– Słodycze

Jamaa el Fna to również miejsce, gdzie znajdziecie dużą liczbę rzemieślników i rękodzielników, którzy sprzedają wszelkiego rodzaju przedmioty takie jak:

– Przedmioty z miedzi

– przedmioty srebrne

– wyroby skórzane

– Przedmioty z drewna

– Szklane przedmioty

– Wyroby srebrne

– Rękodzieło

– Tekstylia

– Biżuteria

– meczety

– łóżka

– Poduszki

2. Grobowce Saadytów

Te grobowce zostały zbudowane przez władców Saadyjskich i są również znane jako królewskie mauzolea Marrakeszu. Saadyjczycy byli pierwszymi władcami Marrakeszu i rządzili od 1578 do 1627 roku. Grobowce Saadianów znajdziesz w południowej części Jamaa el Fna.

3. Meczet Koutoubia

Ten meczet jest jednym z największych meczetów na całym świecie. Meczet ten ma powierzchnię około 120 metrów na 90 metrów, a jego wysokość wynosi 56 metrów. Meczet Koutoubia został zbudowany w 12 wieku, i jest również znany jako Meczet Sułtana Yacoub el Mansour.

4. Plac Djemaa El Fna

Ten plac jest również znany jako Place du 9 Avril i jest to największy plac w całym mieście. Jest to również miejsce, gdzie ludzie udają się, aby cieszyć się muzyką, tańcem i ucztowaniem.

5. Muzeum Bardo

To muzeum jest jednym z najstarszych muzeów w całej Afryce. Muzeum Bardo jest centrum kulturalnym, które posiada wiele galerii, sal i wystaw. Mieści się w nim również biblioteka, restauracja i sklep z pamiątkami.

Wnioski:

Marrakesz jest idealnym miejscem dla turystów i jest jednym