14 Niesamowitych Wysp, które powinieneś zobaczyć!

Kiedy mówimy o wyspach, zwykle myślimy o pięknych plażach, białym piasku i oszałamiającym widoku, który otrzymasz po wylądowaniu na tej wyspie. Ale istnieje wiele niesamowitych miejsc na całym świecie, które są ukryte i są prawdziwymi klejnotami świata. Powodem jest to, że te wyspy są tak piękne, że są prawie niemożliwe do opisania słowami. Tak więc, wymieniłem dla Ciebie 14 najlepszych niesamowitych wysp.

1. Wyspa Kokosowa, Australia

Ta wyspa znajduje się w północnej części Australii i jest również znana jako Wyspy Kokosowe Keelinga. Ta wyspa jest domem dla unikalnego ekosystemu, gdzie znajdziesz wyjątkowe rośliny i zwierzęta, takie jak nietoperze owocowe i drzewo Cocos nucifera.

2. Hiva Oa, Markizy, Polinezja Francuska

Hiva Oa jest jedną z najpiękniejszych wysp na świecie i jest jednym z najpopularniejszych miejsc wśród turystów. Oprócz oszałamiającego widoku, będziesz mógł cieszyć się przyrodą i niesamowitym jedzeniem.

3. Bali, Indonezja

Bali jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych, a wyspa ta znana jest również jako wyspa bogów. Jest ona pełna pięknych plaż, a najpiękniejszym miejscem jest Pura Tirta Empul.

4. Koh Chang, Tajlandia

Koh Chang jest największą wyspą w Tajlandii. Większość ludzi, którzy odwiedzają to miejsce to miejscowi, ponieważ wyspa jest dość znana z oszałamiającego widoku plaż.

5. Svalbard, Norwegia

Svalbard jest archipelagiem i jest również znany jako Spitsbergen. Jest to największy archipelag na świecie i znajduje się powyżej koła podbiegunowego.

6. Bora Bora, Polinezja Francuska

Bora Bora to piękny archipelag w Polinezji Francuskiej i ta wyspa jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym. Jest również znana jako wyspa gwiazd, ponieważ można zobaczyć gwiazdy, gdy jesteś na plaży.

7. Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa jest trzecią co do wielkości wyspą w Hiszpanii i jest również jedną z najczęściej odwiedzanych wysp na świecie. Wyspa ma tak wiele do zaoferowania, a jednym z najbardziej niesamowitych miejsc jest plaża La Laguna.

8. Andaman i Nicobar, Indie

Andaman i Nicobar to grupa wysp i jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Indiach. Większość ludzi, którzy odwiedzają to miejsce to miejscowi, ponieważ wyspa jest dość znana z oszałamiającego widoku.

9. St. Barths, Francja

St. Barths jest jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Wyspa ma tak wiele do zaoferowania, a jednym z najbardziej niesamowitych miejsc jest Chateau de la Mer.

10. Komodo, Indonezja

Komodo jest jedną z najpiękniejszych wysp w Indonezji, a także jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. Wyspa słynie z obecności smoka z Komodo.

11. Wyspy Gili, Lombok