10 wskazówek dotyczących zwiedzania Mińska

Mińsk to stolica Republiki Białorusi, położona w centrum kraju. Miasto znane jest ze swojego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

Miasto jest podzielone na trzy części: starą, nową i stare miasto. Wszystkie te trzy części są dobrze połączone ze sobą poprzez system transportu publicznego. W Mińsku są różne miejsca do odwiedzenia i wszystkie są warte odwiedzenia. Oto 10 najlepszych wskazówek dotyczących zwiedzania Mińska.

Stare miasto

Mińska starówka jest najstarszą częścią miasta i znajduje się w północnej części miasta. Jest to główna atrakcja Mińska, ponieważ zawiera historyczne budynki i atrakcje. Można tu zwiedzić katedrę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, miński Kreml, Dom Naukowców, katedrę św. Michała Archanioła, katedrę Trójcy Świętej oraz Święty Synod.

Nowe Miasto

Nowe Miasto w Mińsku jest drugim co do wielkości miastem na Białorusi i znajduje się w centralnej części miasta. Obszar ten posiada najnowszą infrastrukturę i centra handlowe.

Stare i nowe miasto są dobrze połączone ze sobą za pomocą systemu transportu publicznego i możliwe jest dotarcie do każdego z tych dwóch miejsc z każdego innego miejsca.

Stare miasto

Stare miasto w Mińsku można łatwo znaleźć z dworca kolejowego. Z dworca kolejowego na starówkę kursuje wiele autobusów. Z dworca kolejowego na starówkę można pojechać taksówką lub wynająć samochód.

Na starym mieście znajduje się kilka muzeów i galerii. Warto odwiedzić Katedrę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Katedrę Trójcy Świętej, Muzeum Władzy Radzieckiej, Państwowe Muzeum Sztuki i Literatury, Pałac Czarnych Głów.

Nowe miasto

Jeśli jesteś fanem zakupów i planujesz odwiedzić Nowe Miasto, to możesz udać się do centrum handlowego Lukiene i mińskich domów towarowych.

W Nowym Mieście jest wiele hoteli i można łatwo znaleźć tanie opcje zakwaterowania.

Wnioski:

To było 10 najlepszych wskazówek dotyczących zwiedzania Mińska. Z pewnością przydadzą się Państwu podczas podróży do Mińska.