10 Unikalnych rzeczy do zrobienia w Bukareszcie

Bukareszt jest stolicą Rumunii, wspaniałym i uroczym miejscem do odwiedzenia, ale nie jest to tylko miejsce, w którym można cieszyć się życiem, jest to piękne miejsce do odwiedzenia dla ludzi, którzy lubią odkrywać nowe rzeczy, a także odpoczywać i odkrywać nowe miejsca.

Jest wiele rzeczy, które można zrobić w Bukareszcie, niektóre z nich prawdopodobnie nigdy nie zapomnisz, a inne są wyjątkowym doświadczeniem i zdecydowanie powinieneś ich spróbować.

1. Wspinaczka na szczyt starego fortu

Climb na szczyt starego fortu jest jedną z najbardziej unikalnych rzeczy do zrobienia w Bukareszcie. Wspinaczka odbywa się z głównego budynku, a ty będziesz wspinać się po spiralnych schodach, które prowadzą cię na szczyt. Będziesz cieszyć się widokiem całego miasta z góry, a także z restauracji.

2. Spróbuj tradycyjnego rumuńskiego posiłku

Rumuni uwielbiają jeść, więc z pewnością znajdziesz pyszny tradycyjny posiłek w Bukareszcie. Typowym rumuńskim posiłkiem jest ciorba, która jest mieszanką kiełbasek, wątróbki i cebuli. Jest to bardzo smaczne i pikantne danie, które jest bardzo popularne wśród mieszkańców.

3. Odwiedź Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe jest jednym z największych muzeów na świecie i ma bardzo dużą kolekcję sztuki rzymskiej i archeologii. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli lubisz historię i sztukę.

4. Korzystaj z życia nocnego

W Bukareszcie znajdziesz wiele klubów i barów. Niektóre z nich są znane z pokazów, a niektóre z nich są znane z DJ-ów.

5. Idź na spacer

Jeśli chodzi o spacery, z pewnością znajdziesz piękne i malownicze miasto. Istnieje wiele miejsc, w których możesz wybrać się na spacer, a większość z nich doprowadzi Cię do starej części miasta.

6. Zobacz zamek Draculi

Jeśli chcesz poczuć atmosferę miasta, zaleca się odwiedzenie zamku Draculi. Zamek został zbudowany w połowie XIX wieku i znajduje się w północnej części miasta. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia i jest to jeden z najstarszych zamków w Europie.

7. Poznaj stare ulice

Wiele starych ulic w mieście zostało zbudowanych w XVIII i XIX wieku. Mają one niesamowitą architekturę i są bardzo malownicze.

8. Odwiedź starożytne kościoły

Wiele starych kościołów w mieście jest nadal nienaruszonych i możesz cieszyć się ich zwiedzaniem. Niektóre z nich pochodzą z XV wieku.

9. Odwiedź Narodowe Muzeum Sztuki

Narodowe Muzeum Sztuki jest drugim największym muzeum na świecie i posiada ogromną kolekcję obrazów, rzeźb i ceramiki.

10. Odwiedź stary cmentarz żydowski

Stary Cmentarz Żydowski w Bukareszcie jest jednym z najstarszych w Europie, a jego początki sięgają XVII wieku. Wielu znanych artystów i pisarzy jest pochowanych na tym cmentarzu.