10 niezapomnianych miejsc do odwiedzenia we Florencji

Istnieje kilka pięknych i romantycznych miast na całym świecie, ale żadne z nich nie może się równać z Florencją. Miasto jest najbardziej znanym miejscem na świecie ze względu na swoje piękno i historię.

Florencja jest stolicą Włoch i jest piątym najbardziej zaludnionym miastem w Europie. Znajdziesz wiele miejsc do odwiedzenia w mieście, ale tutaj podzielimy się z Tobą 10 niezapomnianymi miejscami do odwiedzenia we Florencji.

Piazza della Signoria

Jest to miejsce, w którym odbywają się posiedzenia rady miejskiej Florencji. Jest to główny plac miasta i jest otoczony kilkoma ciekawymi budynkami.

Piazza jest największym placem w całym mieście, a otaczają go palazzi, które są symbolem miasta. Najbardziej znanym i najstarszym z nich jest Palazzo Vecchio. Budowę rozpoczęto w 1300 roku, a zakończono w 1560 roku. Budynek jest połączeniem stylu renesansowego i gotyckiego.

Piazza jest również punktem startowym zwiedzania miasta i jest to dobre miejsce, aby rozpocząć od niego, ponieważ miasto jest otoczone przez wszystkie słynne budynki i place.

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio jest jednym z najpiękniejszych mostów świata. Został on zbudowany w XIV wieku, a projekt mostu oparty jest na klasycznej architekturze.

Jest to idealne miejsce dla turystów, ponieważ widoki na całe miasto zapierają dech w piersiach. Jest to świetne miejsce, w którym można spędzić trochę czasu.

Muzea

Jeśli jesteś miłośnikiem historii to powinieneś odwiedzić muzea we Florencji. Miasto posiada wiele muzeów, ale najbardziej popularnym i najlepszym jest Museo dell’Opera del Duomo.

Muzeum to znajduje się w katedrze we Florencji i zostało założone w XVI wieku. Muzeum wyświetla wiele dzieł sztuki i obrazów, które pochodzą z XIII i XIV wieku.

Galeria Uffizi

Galeria Uffizi jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym mieście. Galeria ta została założona w 1400 roku i posiada ponad 3,500 obrazów.

Jest to najlepsze miejsce, aby zobaczyć sztukę i obrazy renesansowe, ponieważ galeria mieści najlepszą kolekcję obrazów. Są tam niesamowite dzieła mistrzów takich jak Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Botticelli i wielu innych.

Piazza Santa Croce

Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych placów w całym mieście. Znajduje się w samym sercu miasta i jest otoczony przez kilka pięknych sklepów i restauracji.

Piazza jest idealnym miejscem do podziwiania zachodu słońca i spędzania czasu. Znajdziesz tu wiele rzeczy do zrobienia i doświadczenia.

Santa Maria Novella

Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej historycznych kościołów w całym mieście. Został on zapoczątkowany w XIII wieku i jest to najbardziej popularny kościół w całej Florencji.