10 dni w Republice Czeskiej

Podróżowanie jest jednym z najlepszych doświadczeń, a kiedy wybierzesz się do Czech, będziesz mógł cieszyć się tym doświadczeniem w pełni. Miejsce to jest zupełnie inne od tego, do którego jesteś przyzwyczajony i jest to idealne miejsce na relaksujące wakacje. Jeśli planujesz wybrać się na wakacje, to możesz uzyskać wszystkie informacje na temat 10 najlepszych miast w Czechach.

Sprawdźmy 10 najlepszych miast w Republice Czeskiej:

Praga

Stolica Czech jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc i ma wiele do zaoferowania. Jeśli szukasz najlepszych miejsc do odwiedzenia, to Praga jest właściwym miastem dla Ciebie. W mieście jest wiele rzeczy, które można zobaczyć.

Większość turystów przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć stare miasto i katedrę św. Stare miasto jest również znane jako Mała Wenecja ze względu na swoje piękno. Oprócz tego można podziwiać średniowieczny zamek i most Karola.

Najbardziej znaną atrakcją w mieście jest Katedra św. Wita. Katedra jest największym kościołem w Czechach i mówi się, że jeśli wejdziesz do środka kościoła, to zabierze Cię w podróż.

Kutna Hora

Jest to jeden z najpopularniejszych celów turystycznych w Czechach. Kutna Hora jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest idealnym miejscem dla osób, które interesują się historią.

Miasto otoczone jest wzgórzami i posiada wiele jaskiń, które nazywane są krasowymi. Jaskinie te są wypełnione minerałami i skałami.

Ze szczytu wzgórza można podziwiać piękny widok na miasto. Najlepszy czas na zwiedzanie jaskiń to okres między wiosną a jesienią.

Hradec Králové

Hradec Králové jest jednym z najpiękniejszych miast w Republice Czeskiej. Miasto jest rodzinnym miastem słynnego artysty Františka Kupki. W mieście można znaleźć unikalne i ciekawe budynki.

Znajduje się tu piękne muzeum o nazwie Muzeum Sztuki Użytkowej, które zostało założone w 1896 roku. Muzeum poświęcone jest sztuce i wzornictwu XX wieku.

W mieście znajduje się również największe centrum handlowe w kraju. Miasto słynie również z win i jest jednym z głównych eksporterów wina w Czechach.

Liberec

Liberec jest jednym z najpiękniejszych miast w Republice Czeskiej. Miasto jest rodzinnym miastem słynnego kompozytora Antonina Dvořáka. Miasto jest również znane z produkcji szkła i jest jednym z najlepszych eksporterów szkła w Republice Czeskiej.

W mieście znajduje się również największy stadion w Republice Czeskiej. Stadion nosi nazwę Jaromír Jágr. Ze stadionu można podziwiać niesamowity widok.

Ostrawa

Miasto znajduje się w północnej części kraju i jest największym portem morskim w Czechach. Jest jednym z najlepszych